Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Železobetonové jímky a septiky UL a UK

Betonová jímkaBetonové jímkyJímky UL a UK jsou vyráběny z hutněného betonu a slouží pro zachycování odpadních nebo užitkových vod. Užitný objem jímek se pohybuje od 2 m3 do 40 m3. Jímky se ukládají na vyrovnané dno stavební jámy (není nutná ani betonová deska, ani pískový nebo štěrkový podsyp). Jímky není nutno obetonovávat, stačí jejich obsypání zeminou (bez kamení). Při možnosti zajet jeřábem i vozidlem s jímkou až k jámě, postačí pro většinu jímek do 13 ti m3 jeřáb AD 16 - AD 28. Pro větší jímnky a nebo je li nutná manipulace do větší vzdálenosti, je zapotřebí zajistit jeřáb s vyšší nosností.

Jímky jsou dodávány jako komplet jímky s víkem, 50 cm vysokým vyrovnávacím komínkem a betonovým šachtovým poklopem. V případě potřeby je možné dodat více komínků. Jímky nemají připravený nátokový otvor.


Septiky se od jímek odlišují svým vnitřním uspořádáním. Jsou vyrobeny na základě betonových korpusů jímek UL 150.  Vana jímky je rozdělena na tři komory, z nichž ve dvou jsou nainstalovány norné stěny, na kterých se tvoří bakterie, zajišťující likvidaci biologicky odbouratelných částic. Septiky  jsou určeny pro rodinné domy s 5 - 8 osobami, neboť v tomto případě je zaručen dostatek biologického kalu, potřebného pro tvorbu bakterií. V případě použití septiku je nutné mít povolení příslušného odboru životního prostředí, který stanoví podmímky pro jeho používání. Účinnost správně používaného septiku je cca 78%, na dočištění je nutné mít na výtoku za septikem nainstalovaný BIOLOGICKÝ NEBO PÍSKOVÝ FILTR.

Zajímají Vás septiky?? Přejděte do sekce SEPTIKY


Při standardním uložení jímky s poklopen v úrovni terénu je víko jímky  v hloubce cca 60 cm pod touto úrovní. Ve víku  je čtvercový nebo kruhový revizní otvor (čtvercový 68x68 cm nebo kruhový D600),  na který se umístí vyrovnávací komínek s šachtovým poklopem. Jímky jsou dodávány bez nátokového otvoru, který se po osazení jímky vytvoří podle potřeby ve stěně, ve víku nebo ve stěně komínku. Po usazení jímky na dno jámy je třeba obetonovat nebo vypěnit montážní háky, podbetonovat či vypěnit víko a obetonovat či podpěnit komínek. Dodávaný betonový poklop je těžký  a doporučujeme jeho výměnu za plastový nebo ocelový. Alternativně k betonovému komínku je možné u některého modelu jímek dodat plastový válcový komínek s plastovým poklopem - vhodné především při hlubším osazení jímky pod terén.

Při nebezpečí vysoké spodní vody doporučujeme použít jímky DJ s protivztlakovou úpravou, které jsou díky větší hmotnosti odolnější.

 

 

 

 

 

Volat +420-608 060 664
Betonové jímky UL/UK
Betonové jímky UL/UK
Betonová jímka UL 150
Betonová jímka UL 190
Objem 9 m3 Hmotnost 9,2t
Betonová jímka UL 160
Objem 16 m3, Hmotnost 9,7 t
Betonová jímka UL150
Objem 5,9 m3 Hmotnost 6 t
Betonová jímka UL290
Objem 40 m3 Hmotnost 24 t( 19+6)
Betonová jímka UL130
Objem 1,6 m3 Hmotnost 1,15 t
Betonová jímka UL230
UL 230 Objem 16 m3 - Hmotnost 12 m3
Betonová jímka UL280
Ojbem 22 m3 Hmotnost 16 t

E-SHOP A DOKUMENTY

ZASÍLAT NOVINKY

Zadejte svůj e-mail a my vám občas pošleme informaci o zajímavých nabídkách a akcích