Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Využití dešťové vody v domě  


V případě "plnohodnotného" využívání dešťové vody pro domácí potřebyje třeba zajistit, aby voda tekla v každém případě a to i tehdy, když je akumulační jímka prázdnáTento systém vyžaduje  akumlulační nádrž ( na výběr jsou plastové nebo betonové jímky) ale na rozdíl od zahradního využití musíme zabezpečit určitou čistotu odebírané vody. Z tohoto důvodu instalujeme na přívod vody od okapů předfiltry - tzv.gaigry, které zachytí veškeré hrubší nečistoty. Vodu do nádrže napouštíme trubkou, zavedenou ke dnu nádrže. Sníží se tím víření vody, a urychlí se usazování těžších částic - např. písku. Lehčí částečky, tj. např. pyl nebo prach vyplavou na hladinu kde zůstanou až do naplnění jímky, kdy jsou přepadem odplaveny do kanalizace nebo do trativodu. Vodu do systému odebíráme plovoucím sacím košem s filtračním sítkem cca 15 cm pod hladinou, což zaručuje odběr téměř čisté vody.  Čerpací jednotk s řídící elektronikou zajišťuje dodávku dešťové  vody ke všem spotřebičům. Veškeré spotřebiče, které potřebujeme na tento systém napojit, musí mít nezávislé vedení, nepřipojené na vedení upravené pitné vody. Aby bylo zajištěno zásobování všech spotřebičů vodou i v případě vyčerpání veškeré vody z nádrže, je čerpadlo vybaveno třícestným ventilem a elektronickou regulací, která při nedostatku dešťové vody přepne sání čerpadla na sání ze zásobníku pitné vody, který je součástí kompletu a zprostředkovává přes tzv. volnou hladinu napojení na rozvod pitné vody (z hlediska nebezpečí kontaminace rozvodu Jímka na dešťovou vodu s čerpadlempitné vody není možné přímé spojení obou okruhů). Aletrnativou k čerpací jednotce se zásobníkem je systém ponorné vodárny s elektrobentilem, který při nedostatku dešťové vody napustí do jímky předem nastavené množství pitné vody.
Celý systém funguje naprosto automaticky,  je nutná pouze občasná kontrola filtrů. Při požadavku na naprostou čistou vodu je možné do systému na výtlačné vedení zařadit kartušový odkalovací  mikrofiltr a na nátokové vedení košíkový filtr nebo samočistící filtr  . Přebytečná voda je odváděna přepadem do kanalizace nebo do trativodu.


Pro návrh vhodného systému prosíme o zaslání následujících informací:

  • ředstavu o velikosti jímky - nejobvyklejší objem je 6m3
  • Velikost střechy a střešní krytina
  • Požadavek na čerpání - čerpací systém umístěný v domě, napojený na vedení pitné vody 
                                     nebo
                                            - ponorná vodárna s dopouštěním pitné vodu do jímky
  • Využití dešťové vody - pro jaké účely - WC, praní, automatická závlaha zahrady
  • Při požadavku na  instalaci upřesněte prosím  požadovaný rozsah instalace - zemní práce,  pokládka elektrokabelu, pokládka vedení vody po zahradě,  instalace filtru apod.

 

 

Katalog GRAF Kliknutím můžete zobrazit kompletní katalog  systému na využití dešťové vody  - jímky, filtrace, čerpání,vsakování
Aktuální ceny si prosím vyžádejte E-mailem   info@belis.cz 

Zpět 


 

Jímka CARAT s čerpadlem
Jímka CARAT s čerpadlem

Jímka CARAT s  čerpací stanicí SILENTIO
Jímka CARAT s čerpací stanicí SILENTIO
Jímka CARAT s čerpací stanicí SILENTIO PRESS
Jímka CARAT s čerpací stanicí SILENTIO PRESS
Ponorná vodárna UDEEP
Ponorná vodárna UDEEP
Čerpací jednotka RAINTRONIC s doplňováním nádrže
Čerpací jednotka RAINTRONIC s doplňováním nádrže
Čerpací jednotka EKO
Čerpací jednotka EKO
KArtušový filtr na výtlačném vedení
KArtušový filtr na výtlačném vedení
Filtr, tlaková nádoba, doplňování jímky pitnou vodou
Filtr, tlaková nádoba, doplňování jímky pitnou vodou
Ochranný oddělovací ventil
Ochranný oddělovací ventilE-SHOP A DOKUMENTY

ZASÍLAT NOVINKY

Zadejte svůj e-mail a my vám občas pošleme informaci o zajímavých nabídkách a akcích