Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

ZPĚT NA VÝBĚR VSAKOVÁNÍ


Přehled vsakovacích systémů  Plastové jímky  Katalog sortimentu na využití dešťové vody   STAŽENÍ SOUBORU  


Vsakovací jímka HERKULES

slouží k budování lokálního velkokapacitního  vsakovacího systému

Vsakovací  jímky se usazují do výkopu o hloubce 200 - 260 cm, perforovanou polovinou dolů. Perforovaná  polovina se zabalí  do geotextilie, jímka se obsype štěrkem   a po napojení nátokového vedení se nadloží zasype zeminou. Vrstvu zeminy je dobré od vrstvy štěrku izolovat geotextilií. Na rozdíl od klasických štěrkových drenáží s absorbční schopností 30 - 35% dosahuje absorbční schopnost vsakovací jímky  100%.  Jedna vsakovací jímka nahradí cca 6m3 klasické štěrkové drenáže nebo 200 m drenážního potrubí DN100, což umožňuje snížit objem nutných zemních prací až o 87 %. Nezanedbatelná je též úspora času, potřebného na vybudování drenážního systému a podstatně nižší dopravní náklady. Vzhledem k hloubce drenáže není tato varianta vhodná pro lokality  s vyšší hladinou spodní vody. Na rozdíl od štěrkových vsakovacích polí  nedochází k jejich zanášení okolní zeminou. 

Drenážní jímky jsou  vhodné pro instalace pod pochozí plochy a nejsou určené pro zatížení automobilem.  Maximálhí hloubka osazení je 260 cm od spodního okraje jímky, drenážní jímky jsou  vhodné pro instalace pod pochozí plochy a  nejsou určené pro zatížení automobilem .
Vsakovací jímky je možné spojovat vedle sebe, pro zajištění optimálního spojení jsou určeny propojovací sady. 

Jímky je vhodné osadit za příslušný filtr , který omezí vnitřní zanášení jímky splavenými nečistotami.  Na jímku je možné osadit revizní trubku DN 200, která v případě nutnosti umožní odsátí případných nečistot.

Při osazení jímky perforovanou částí nahoru je možné získat kombinaci akumulační a vsakovací jímky. Spodní část zajistí zachycení 800 l vody, kterou je možné využívat např. na zalévéní a horní polovina, ze které se voda bude vsakovat, zajistí  800 l  retenční prostor.

Stejný typ jímky je možné objednat i bez perforace jako akumulační jímku na dešťovou nebo splaškovou vodu. Jímka je samonosná a je možné ji umístit např. i do sklepa


Doobjednatelné příslušenství:

  • Kontrolní trubka DN200
  • Kryt kontrolní trubky DN200 - zelený
  • Koncové odvzdušnění
  • Obalová geotextilie 200 g 

Technické parapetry vsakovacích jímek

Rozměry: D135 x160 cm
Hmotnost:
60 kg
Připojení: 2xDN70, 2xDN100,DN200
Objem: 1600 l
Zatížitelnost: pouze pod pochozí plochy

Materiál: prvojakostní polypropylen

 

 

 

 


ZPĚT NA VÝBĚR VSAKOVÁNÍ


               


 

E-SHOP A DOKUMENTY

ZASÍLAT NOVINKY

Zadejte svůj e-mail a my vám občas pošleme informaci o zajímavých nabídkách a akcích