Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Masivní jímky o průměru 120,150, 200 nebo 250 cm


Jímky DJ jsou díky mohutnému, 30 cm silnému víku a stěnám o síle 15 cm vhodné především pro hluboké uložení, pro lokality s výskytem spodní vody  nebo pod plochy s vyšší zátěží. Ve víku je revizní otvor o průměru 60 cm, který se zakrývá šachtovým poklopem. Jímky mají standardně nátokový otvor v boku, na objednávku je možno jeho vyvrtání do víka jímky, čímž se maximalizuje využití jejího objemu. Jímky jsou vyráběny s maximální výškou 290 cm. Při požadavku na větší hloubku je možno dodat zvyšovací prstenec o stejném průměru, jako je jímka. Díky přesným dosedacím plochám je možno mezery mezi prefabrikáty utěsnit montážní pěnou nebo lze objednat speciální gumové těsnění.

Při nebezpečí vysoké spodní vody doporučujeme objednat jímkus protivztlakovou úpravou. Tato úprava spočívá v cca 2 cm vlubokém rýhování spodní části jímky - do výše cca 30 - 50 cm. Usazená jímka se do výše tohoto rýhování obsype tekutým betonem, který vyplní tyto rýhy a nadloží zeminy, tlačící na betonový prstenec kolem jímky, zvyšuje její odolnost proti tlaku spodní vody.

Pro vyrovnání výškového rozdílu mezi víkem jímky a terénem se používají vyrovnávací prstence, které se umístí mezi revizní otvor víka a rám šachtového .poklopu. 

Při požadavku na jímky s objemem 30 - 350 m3 jsou dodávány kruhové nebo válcové montované jímky. Plášť montovaných jímek je složen z několika vodotěsně spojených dílů.

Pro potřeby kanalizací s požadavkem na odčerpávání splaškových vod je možné vyrobit  čerpací jímky s kónickým dnem, upraveným pro umístění čerpadla.
Víko je opatřeno betonovým zámkem, utěsnění je možné montážní pěnou nebo je možné zakoupit speciální gumové těsnění, které doporučujeme použít především při nebezpečí vysoké spodní vody.

Při kalkulaci ceny je nutno sečíst cenu jímky s cenou víka a s cenou poklopu a při hlubším uložení je nutno připočíst cenu vyrovnávacích prvků


Následující odkaz stáhne  soubor s rozměry a cenami jímek DJ   STAŽENÍ SOUBORU

Volat +420-608 060 664
Betonové  jímky DJ
Betonová jímka DJ
Betonová silnostěnná jímka
Betonové jímku DJ
Betonové jímku DJ

E-SHOP A DOKUMENTY

ZASÍLAT NOVINKY

Zadejte svůj e-mail a my vám občas pošleme informaci o zajímavých nabídkách a akcích