Využití dešťové vody v zahradě

Chceme li používat dešťovou vodu především na zahradě na zalévání, na mytí auta nebo na doplňování vody v bazénu, postačí jednoduchý systém, skládající se z akumulační nádrže a ponorné vodárny (nebo jiného vhodného čerpadla). Tento systém nevyžaduje žádnou zvláštní filtraci vody, je vhodné pouze zabezpečit, aby do akumulační nádrže nebylo splavováno listí a další větší nečistoty, které by nádrž zanášely. Tuto prvotní "filtraci" mohou zabezpečit např. filtrační košíčky, zasunuté do okapových svodů. Voda z okapů je shromažďována v nádrži ( na výběr jsou plastové nebo betonové jímky (externí odkaz) (nové okno)) a její objem je nutno volit podle požadavku na zásobu vody. Voda je čerpána samonasávacím nebo ponorným čerpadlem, které může být opatřeno řídící elektronikou, zajišťující konstantní tlak ve vedení a zabraňující poškození čerpadla při vyčerpání veškeré vody z nádrže. Používání systému je pak totožné s používáním klasického vodovodu - při otevření kohoutku voda teče, při zavření přestane a čerpadlo běží ještě asi 5 vteřin a zajistí v systému maximální tlak . Systém je možno vybavit libovolným počtem odběrních míst. Je li jímka plná, je nadbytečná voda odváděna přepadem v horní části jímky do připraveného trativodu nebo do kanalizaceTrativod lze vybudovat klasickou metodou z kameniva nebo za použití vsakovacích klecí nebo drenážních trubek.
 Při požadavku na větší čistou vodu je možné do systému na výtlačné vedení zařadit kartušový odkalovací  filtr a na nátokové vedení košíkový filtr nebo samočistící filtr (externí odkaz) (nové okno)

Pro návrh vhodného systému prosíme o zaslání následujících informací:

Uvažujete o využití dešťové vody??
Rádi Vám pomůžeme

  • Představu o velikosti jímky
  • Velikost střechy
  • Požadavek na umístění čerpadla - ponorné v jímce/nasávací mimo jímku
  • Doplňování jímky pitnou vodou při nedostatku srážek
  • Využití dešťové vody - automatická závlaha ano/ne
  • při požadavku na  instalaci upřesněte prosím  požadovaný rozsah instalace - zemní práce,  pokládka elektrokabelu, pokládka vedení vody po zahradě,  instalace filtru apod.
Kliknutím můžete zobrazit kompletní katalog  systému na využití dešťové vody  - jímky, filtrace, čerpání,vsakování
Ceny, uvedené v tomto katalogu, nemusí být aktuální. Vyžádejte si prosím platný ceník.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout