Svodové a podokapové filtry

Technické výkresy jednotlivých filtrů najdete v sekci KE STAŽENÍ

Svodový okapový filtr Schéma filtru LUX
Okapový filtr LUX  pro plochu střechy do 100 ms funkcí přepadového  sifonu
Svodový okapový filtr
Schéma letního a zimního provozu
Okapový filtr

Okapový filtr

Okapový filtr PRO do 200m2 s funkcí přepadu
Okapový filtr Okapový filtr
Okapový filtr QUATRO do 50m2 spro hranaté okapy 70 - 100 mm

Okapový filtr LUX a PRO se nasazuje na kulatou svodovouOkapový filtr trubku. Filtr má připojovací průměr DN100 a redukci na DN 75. Filtr QUATRO je určen pro hranatý svod 70 - 100 mm.  Filtrace je realizována nerezovým filtračním sítkem s možností letního a zimního provozu. V letním období protéká u filtru LUX cca 90% a u filtru PRO cca 80% vody skrz sítko do akumulačního sudu. Na zimu se filtrační sítko bez nutnosti rozebrání otočí  a veškerá voda je odváděna do kanalizace. Sudy jsou na filtry  napojeny  na principu spojených Okapový filtrnádob a je tak eliminováno nebezpečí jejich přeplnění. Filtry jsou samočistící a nevyžadují pravidelnou údržbu. Jednou za čas se doporučuje ostříkat filtrační sítko hadicí. Nečistoty jsou  z filtrů odplavovány zbytkovou vodou do kanalizace.  
Barevné provedení:

  • LUX-šedá barva
  • PRO-šedá a hnědá barva
  • QUATRO-šedá a béžová barva

Svodový filtr SPEEDY

Filtr SPEEDY pro plochu střechy do 80 m2.

Osazuje se do otvoru, vyvrtaného do svodové trubky bez nutnosti jejího demontáže.

Okapový filtr
Okapový filtr

Filtr SPEEDY QUATRO pro plochu střechy do 80 m2

Osazuje se do otvoru, vyvrtaného do svodové trubky bez nutnosti jejího demontáže.


Podokapový filtrační hrnec Filtrační podokapový hrnec je určen pro filtraci vody z jednoho okapového svodu pro plochu střechy do 175 m2. Při instalaci se  ukládá  do země na vrstvu betonu nebo štěrku. Tělo filtru je tvořeno ze silnostěnného černého polyropylenu, má výšku 330 mm a průměr 570 mm. Vývod DN 100 je veden u dna do boku. Filtrace je zajišťována plastovým sítem, na kterém je umístěna cca 5 cm vrstva kamínků (nejsou součástí dodávky). Mezi kamenivem a filtračním sítkem je umístěna filtrační vložka z netkané textilie.

Podokapový lapač nečistot-gaigr Podokapové lapače nečistot - GAIGRY slouží k napojení svodového potrubí na podzemní nátokové potrubí. Součástí lapače je filtrační košíček, který zachytí hrubší nečistoty  klacíky, listí, mech, rozbitou střešní krytinu apod.  Napojovací průměr pro okapový svod do DN125, výtokový průměr DN110.  Nutný prvek pro napojení každého okapového svodu. Dodávka v černé a šedé barvě Podokapový lapač nečistot-gaigr

Odlučovač listí

Plastový odlučovač listí je nejjednodužší forma filtrace dešťové vody pro střechu do 80 m2. Odlučovací filtr se napojuje na svodovou okapovou trubku o průměru 110 mm. Voda dopadá na šikmé sítko, protéká dále do potrubí a hrubší nečistoty - klacíky, listí, mech, rozbitá střešní krytina apod.- vypadávají ven. Nevýhodou je nutnost úklidu vypadaných nečistot.
Odlučovač listí je bezúdržbový, dodává se v šedé a hnědé barvě.


Katalog CARAT Obrázkový ceník vybraných výrobků pro vsakování, filtraci a čerpání

Využití dešťové vodyKatalog CARAT Kompletní katalog systému na využití dešťové vody - jímky, filtrace, čerpání,vsakování
Ceny, uvedené v tomto katalogu, nemusí být aktuální. Vyžádejte si prosím platný ceník.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout