Obdélníkové septiky

Obdélníkové  tříkomorové septiky

Obdélníkové tříkomorové septiky mají tvar kvádru  a vyznačují se Vícekomorový septikprakticky neomezenou životností. Jde o samonosné nádrže osazované pod terén, obsypané pískem nebo zeminou. V stupní otvory ve víku umožňují vizuální kontrolu a odčerpání kalu z jednotlivých komor. Vstupní otvory jsou zakryty poklopem.

Katalog CARAT Ceník čistíren, septiků, filtrů a čerpacích jímek


BETONOVÉ HRANATÉ SEPTIKY

Betonové septiky jsou  vyrobeny na základě Betonový septikkorpusů jímek UL150 a UL215 .  Korpus je rozdělen na tři komory, z nichž ve dvou jsou nainstalovány norné stěny, které zvětšují plochu, na  které se tvoří bakterie, zajišťující likvidaci biologicky odbouratelných částic. Septiky jsou určeny pro rodinné domy s 5 - 20 osobami, neboť v tomto případě je zaručen dostatek biologického kalu, potřebného pro tvorbu bakterií. V případě použití septiku je nutné mít povolení příslušného odboru životního prostředí, který stanoví podmímky pro jeho používání. Účinnost správně používaného septiku je cca 78%na dočištění je nutné mít na výtoku za septikem nainstalovaný biologický nebo zemní filtr.

Při standardním uložení jímky s poklopen v úrovni terénu je víko jímky  v hloubce cca 60 cm pod touto úrovní. Ve víku ( od středu víka na jednu stranu) je čtvercový revizní otvor (čtvercový 68x68 cm nebo kruhový D600),  na který se umístí vyrovnávací komínek s šachtovým poklopem. Septiky jsou dodávány bez nátokového otvoru, který se po osazení jímky vytvoří podle potřeby ve stěně, ve víku nebo ve stěně komínku. Po usazení jímky na dno jámy je třeba  vypěnit montážní háky,  víko a podpěnit komínek. Dodávaný betonový poklop je možné vyměnit  za plastový nebo ocelový. Alternativně k betonovému komínku je možné dodat plastový válcový komínek s plastovým poklopem - vhodné především při hlubším osazení jímky pod terén.Betonový septik

Septik se osazuje jeřábem  na srovnané dno stavební jámy a zasype se vykopanou zeminou.  Septiky jsou pojezdové  a jsou použitelné i v oblastech se spodní vodou. Při instalaci není  nutné žádné betonování.

Pro pro správný provoz septiku doporučujeme:

minimálně jednou za tři měsíce provést vizuální kontrolu hladiny ve všech komorách septiku a odstranit případné plovoucí nečistoty v poslední komoře a norném přepadu. Při běžném provozním zatížení by se měl obsah jednotlivých komor vyčerpat cca jednou ročně. Při vyklízení septiku se ponechá  na dně cca 15 cm vrstva vyhnilého kalu jako očkovací násada.PLASTOVÉ HRANATÉ SEPTIKY 3 - 12 m3

Plastové septiky US jsou vodotěsné nádrže, které jsou rozděleny příčkami s otvory na tři čistící komory. Septiky jsou opatřeny přítokovým a odtokovým otvorem DN 100-200. Do každé komory je zajištěn přístup vstupním otvorem, který je zakryt odnímatelným poklopem.

Osazení septiku

Septik se osazuje na betonovou armovanou desku, rozměry výkopu musí být o 15 cm větší než je půdorysný rozměr septiku. Osazený septik se  postupně a rovnoměrně obsypává jemnou zeminou či pískem. Zároveň se septik napouští vodou tak, aby rozdíl mezi výškou zeminy a vody nebyl nikdy větší než 30 cm. Jinak hrozí deformace nádrže. Septik je pochozí do 150 kg. Ve standardním provedení je septik opatřen dvěna 20 cm výsokými revizními komínky s plastovým poklopem, doobjednat je možné komínky do výšky 80 cm.

Minimální vzdálenost septiku od domu je 1 m, od soukromé studny 5 m a od studny veřejné 12 m. Vpřípadě vysoké hladině spodní vody je nutno septik ukotvit límcem proti vztlaku, atypickými výztuhami apod.


Standardní provedení septiku není pojezdnévozidla musí stát minimálně  2 m od okraje nádrže!!! Při požadavku na pojezdnost septiku je nutné stěny obetonovat, nad plastovým stropem septiku provést železobetonovou stropní desku a osadit ocelový, litinový nebo betonový pojezdový   poklop.


Septik slouží jako první stupeň čištěníza septikem musí být osazen jako druhý stupeň čištění vhodný  dočišťovací  filtrzemní filtr nebo biologický filtr. Účinnost této sestavy pak dosahuje cca 95%.


                 Základní typy hranatých septiků

Typ nádrže septiku Max počet EO Denní průtok (m3) Výška Šířka Délka Ojem
v m3
US1 6 0,9 1500 1000 2000 3,0
US2 8 1,2 1500 1200 2000 3,6
US3 10 1,5 1700 1500 2000 5,1
US4 15 2,25 2000 1700 2000 6,8
US5 20 3,0 2000 2000 3000 12,0

Vícekomorový septik


Pro pro správný provoz septiku doporučujeme:

minimálně jednou za tři měsíce provést vizuální kontrolu hladiny ve všech komorách septiku a odstranit případné plovoucí nečistoty v poslední komoře a norném přepadu. Při běžném provozním zatížení by se měl obsah jednotlivých komor vyčerpat cca jednou ročně. Při vyklízení septiku se ponechá  na dně cca 15 cm vrstva vyhnilého kalu jako očkovací násada.

Katalog CARAT Ceník čistíren, septiků, filtrů a čerpacích jímek

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout