Kalová čerpadla, čerpací jímky, tlaková kanalizace

 Kalová čerpadla jsou určena na čerpání znečistěných vod  a kalů, v závislosti na typu je možné čerpat nečistoru až do průměru 40 mm. Čerpadla se dodávají s plovákovým  spínačem nebo bez spínače
Některé modely jsou výbaveny řezacím zařízením, které zajišťuje rozmělňování potenciálně destruktivních pevných nečistot na malé kousky, které lze bez obtíží odvádět i potrubím o relativně malé světlosti. Tato čerpadla  jsou určena především pro přečerpávání fekálních jímek do sběrného kanalizačního potrubí.

  • Kalová čerpadla s řezákem
  • Kalová čerpadla bez řezáku
  • Čerpací stanice pro tlakovou kanalizaci

 

Kalové čerpadlo EFRU

Kalová čerpadla s řezákem se používají především pro čerpání domovních odpadních vod do kanalizačního vedeníŘezák je osazen před oběžným kolem a zajišťuje rozmělnění rozměrnějších nečistot nebo vláknitých  součástí odpadních vod, které by mohly ucpat kanalizační potrubí. Nejčastějším materiálem čerpadel je litina, některé typy jsou vybaveny plovákovým spínačem.
Napájecí napětí 220 nebo 400V, výtlačné vedení DN 30 - DN50, dopravní výška podle typu 10  - 26 m, průtok podle typu 150 - 300 l/min.Kalové čerpadlo bez řezáku

Kalová čerpadla bez řezáku jsou určena na čerpání kalných a znečistěných odpadních vod s příměsí písků do průměru max. 40 mm. V závislosti na provedení jsou některé modely vybaveny plovákovým spínačem.
Tato čerpadla nejsou tlaková, tj. pečerpají poměrně velké množstvé vody, ale není možné je použít na zalévání zahrady . 
Napájecí napětí 220 nebo 400V, výtlačné vedení DN 30 - DN50, dopravní výška podle typu 10  - 26 m, průtok podle typu 50 - 300 l/min.

Čerpací stanice pro tlakovou kanalizaci Čerpací stanice pro tlakovou kanalizaci

Čerpací jímky jsou plastové nádrže, vybavené kalovým čerpadlem s řezákem, zpětnou klapkou a elektrickým rozvaděčem s hlídáním hladiny a jsou určené pro čerpání splaškových odpadních  a drenážních vod. Tyto jímky se používají zejména tam, kde není možné přímé gravitační připojení na veřejnou kanalizační síť. Napájecí napětí 400V. Námi dodávané čerpací stanice jsou osazeny kalovým čerpadlem SIGMA EFRU, které vzhledem k tradici, spolehlivosti a dostupnosti náhradních dílů, považujeme za nejvhodnější.

Pro návrh vhodného systému potřebujeme poslat následující informace:

  • co se bude čerpat - domovní odpad(fekálie), bahnitá voda, voda s pískem apod.
  • požadovaná vzdálenost čerpání a požadovaná výška čerpání
  • zdroj el.proudu   220/400V
  • požadavek na hlídání stavu hladiny -  integrovaný plovákový spínač nebo nezávislé měření stabu hladiny
  • při požadavku na čerpací stanici prosíme o uvedení rezervního objemu
  • při požadavku na  instalaci upřesněte prosím  rozsah instalace - sací vedení, vedení od studny k domu, pokládka elektrokabelu, úprava rozvodů v domě, instalace filtru apod.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout